KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

AÖF İl Koordinatörlüğü

AÖF İL SINAV KOORDİNATÖRLÜĞÜ'NDEN ÖNEMLİ DUYURU-30.04.2018

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ'NDEN BİLGİLENDİRME

Anadolu Üniversitesi Görevli İşlemleri Sistemi (AUGİS), sınav organizasyonu süreçlerinin daha sağlıklı yürütülebilmesi amacıyla yenilenmiştir. Bu sebeple, Üniversitemiz tarafından gerçekleştirilen merkezi sınavlarda görev almak isteyenlerin AUGİS’e tekrar kayıt olmaları ve bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir. AUGİS kayıt süreçlerini açıklayan Kullanım Kılavuzuna 


https://sinav.anadolu.edu.tr/tmp/augis-kullanim-kilavuzu.pdf 


bağlantısından erişilebilmektedir. Yeni sistemin çalışma mantığı önceki sistem ile benzer olup, Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri Sistemi veya Bina İşlemleri Sistemi üzerinden kaydı yapılmamış hiçbir kişi sisteme kayıt yaptıramamaktadır. Eski sistemle karşılaştırıldığında, yeni sistemde öne çıkan temel farklar ise şu şekildedir:


1) Sisteme kaydedilen cep telefonu numaraları ve e-posta bilgileri tekil kullanıcıya özgü olup yalnızca bir kişi tarafından kullanılabilir. Aynı cep telefonu numarasının başka bir görevli tarafından sisteme kaydedilmesi durumunda, ilgili cep telefonu numarasına sahip önceki hesap kapatılmaktadır. Benzer şekilde, aynı e-posta adresinin başka bir görevli tarafından sisteme kaydedilmesi durumunda, aynı e-posta hesabına sahip görevlinin bilgilerinden e-posta adresi silinmektedir.


2) İleriki süreçlerimizde, sınav görevlilerinin kimlik doğrulamasını kolaylaştırmak amacıyla sınav görev kartlarında görevlilerin fotoğraflarının yer alması planlanmaktadır. Bu nedenle, sisteme kayıtlı kişilerin profil fotoğrafı yüklemesi zorunlu hale getirilmiştir.

Bilgilerinize sunarız.

SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı